• šéfredaktor

Edenred začal spolupracovat s českým startupem Qerko. Přes QR kód už za oběd zaplatíte i se stravenk

Qerko aktuálně funguje ve více než 200 restauracích po celém Česku, v nejbližší době pak plánuje výraznou expanzi. Tuzemský startup, za kterým stojí Lukáš Kovač, zároveň věří, že se platba pomocí QR kódů pomalu stane standardem, a tak bychom na ni měli narážet stále častěji. 


Hlavní devizou je uživatelská jednoduchost. Každý stůl má přiřazený svůj QR kód, pod kterým se skrývají všechny položky, jež si hosté objednali. Kód pak stačí naskenovat v aplikaci Qerko, což provede host před svým odchodem a v seznamu si vybere, zda chce zaplatit celou útratu naráz, nebo si vybere jen své položky. Na závěr zvolí výši spropitného, svou útratu zaplatí kartou online a má vyřízeno.


Dosud mohli uživatelé v Qerku platit svými běžnými platebními či kreditními kartami Visa a Mastercard, případně ještě jednodušeji přes Apple Pay. Nově se k nim ale přidávají i právě digitalizované stravenkové karty od Edenredu. Na ty ostatně firma hodně sází, protože si uživatelé díky službám jako Apple Pay či Google Pay zvykli u terminálů platit svým mobilem.

„Navázání spolupráce mě nesmírně těší a jsem přesvědčený, že Edenred tímto krokem jen potvrdil svou pozici inovátora v oblasti stravování, což potvrzuje i to, že už nyní evidujeme více než 5 procent plateb právě přes Edenred. Placení přes QR kódy bude do budoucna jednoznačným trendem gastro segmentu. Šetří čas nejen hostům, ale i restauracím, a to je právě v době obědů k nezaplacení,“ popisuje CEO Qerka Lukáš Kovač. 


Qerko je jedním z projektů spadajících do konceptu tzv. Chytré restaurace investiční skupiny Miton, která do Qerka investovala miliony korun. Jeho cílem je pomocí inovativních prostředků pomáhat podnikům v hospitality segmentu lépe prosperovat a pečovat o své hosty. „Věříme, že když restaurace budou využívat chytrá a digitální řešení, mohou vydělat více peněz a zefektivnit své fungování,“ řekl Milan Zemánek ze skupiny Miton.

Zdroj:www.czechcrunch.cz

0 komentář